Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Gelil Eserghep Versiunea pentru printare

Gelil ESERGHEP
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2008 - Secretar
 feb. - sep. 2006 
 sep. 2005 - feb. 2006 
 sep. 2007 - feb. 2008 - Chestor
 feb. - sep. 2007 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în sep. 2008
PC-Partidul Conservator - din sep. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în sep. 2008
Grupul parlamentar al Partidului Conservator - din sep. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din oct. 2007)
Comisia pentru industrii și servicii (până în oct. 2007)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (dec. 2007 - oct. 2008) - Secretar
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI (până în mar. 2005)

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigări și clarificări referitoare la conturile lui Nicolae Ceaușescu

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Azerbaidjan  Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:32 (în 27 sedinte)
Declaratii politice:12 (din care 12 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 152 (în 64 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 9, din care 3 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 3
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 16:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro