Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Alexandru Țibulcă > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Alexandru ȚIBULCĂ
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 96/13.02.2003 L291/2003 Propunere legislativă pentru înființarea comunei Ghindăoani, prin reorganizarea comunei Bălțătești, județul Neamț Lege 407/2003
2. 136/12.03.2004 L45/2004 Propunere legislativă pentru modificarea art.74 din Legea 19/2000 privind sistemul pubic de pensii și alte drepturi de asigurări sociale respinsa
definitiv
3. 157/18.03.2004 L154/2004 Propunere legislativă pentru modificarea ANEXEI nr.7 la Ordonanța nr.36/2002 privind taxele și impozitele locale, republicată respinsa
definitiv
4. 178/29.03.2004 L171/2004 Propunere legislativă pentru modificarea articolului 4 din Legea nr.50/1991, republicată, cu modificările și completările ulterioare, privind autorizarea executării lucrărilor de construcții respinsa
definitiv
5. 205/08.04.2004 L228/2004 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții Lege 199/2004
6. 219/14.04.2004 L403/2004 Propunere legislativă pentru înființarea comunei Negrești prin reorganizarea comunei Dobreni, județul Neamț respinsa
definitiv
7. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
8. 251/21.04.2004 L151/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.1/2000 cu modificările și completările ulterioare - Legea nr.400/2002 Lege 204/2004
9. 288/15.04.2003 L406/2003 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.73/2000 privind Fondul pentru mediu respinsa
definitiv
10. 310/13.05.2004 L257/2004 Propunere legislativă de completare a art.22 al Legii nr.195/2000 privind constituirea și organizarea clerului militar respinsa
definitiv
11. 356/28.06.2002   Propunere legislativă pentru modificarea art.37 alin.(1) al Legii nr.53/1991 privind indemnizațiile și celelalte drepturi ale senatorilor și deputaților, precum și salarizarea personalului din aparatul Parlamentului României, în vederea punerii acestuia în concordanță cu celelalte prevederi legale în vigoare. respinsa
definitiv
12. 379/09.06.2003 L477/2003 Propunere legislativă pentru înființarea comunei Văleni, județul Neamț, prin reorganizarea comunei Botești Lege 19/2004
13. 438/30.06.2004 L459/2004 Propunere legislativă pentru modificarea articolului 4 din Legea nr.50/1991, republicată privind autorizarea executării lucrărilor de construcții respinsa
definitiv
14. 529/16.10.2002 L156/2003 Propunere legislativă privind înființarea comunei Dochia, județul Neamț. Lege 261/2003
15. 571/01.11.2002 L292/2003 Propunere legislativă privind înființarea orașului ROZNOV, județul Neamț. Lege 408/2003
16. 592/14.11.2002 L236/2003 Propunere legislativă privind înființarea comunei Ruginoasa, județul Neamț. Lege 340/2003
17. 619/07.10.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.362/2003 privind regimul metalelor prețioase în România respinsa
definitiv
18. 696/10.11.2004 L685/2004 Propunere legislativă privind preluarea de către stat a blocurilor de locuințe aflate în proprietatea agenților economici cu datorii la bugetul consolidat respinsa
definitiv
19.   BP464/16.09.2004 Propunere legislativă pentru modificarea articolului 4 din Legea nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții retrasa
de catre Senat

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 22:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro