Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
tita-nicolescu.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Gabriel Tița-Nicolescu Versiunea pentru printare

Gabriel TIȚA-NICOLESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.8 BRAȘOV, colegiul uninominal nr.4
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formațiunea politică:
PSD-Partidul Social Democrat - până în dec. 2009
 
independent  - din dec. 2009
 - până în apr. 2012
PDL-Partidul Democrat Liberal - din apr. 2012

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în dec. 2009
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din dec. 2009
 - până în mai 2010
  - din oct. 2010
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011
 - până în apr. 2012
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din apr. 2012

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din mar. 2010)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (dec. 2009 - mar. 2010)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în oct. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Armenia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:21 (în 20 ședințe)
Declarații politice:17 (din care 17 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 12, din care 1 promulgată lege
Întrebari și interpelari: 33

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 9 decembrie 2016, 9:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro