Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Dumitru Pardău Versiunea pentru printare

Dumitru PARDĂU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006
 - până în feb. 2008
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2006 Vicelider - din sep. 2005
 - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din feb. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din sep. 2008)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (mar. 2007 - sep. 2008)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (feb. 2005 - feb. 2007)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în feb. 2005)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu UNESCO - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - până în apr. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:23 (în 21 sedinte)
Declaratii politice:9 (din care 9 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 1
Propuneri legislative initiate: 16, din care 5 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 3
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 4:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro