Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Iulian Costel Țocu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Iulian Costel ȚOCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 96/13.02.2003 L291/2003 Propunere legislativă pentru înființarea comunei Ghindăoani, prin reorganizarea comunei Bălțătești, județul Neamț Lege 407/2003
2. 219/14.04.2004 L403/2004 Propunere legislativă pentru înființarea comunei Negrești prin reorganizarea comunei Dobreni, județul Neamț respinsa
definitiv
3. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
4. 251/21.04.2004 L151/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.1/2000 cu modificările și completările ulterioare - Legea nr.400/2002 Lege 204/2004
5. 496/03.10.2002   Propunere legislativă de modificare și completare a art.11, alin.1, lit.a din Legea nr.51/1991 privind siguranța națională a României publicată în Monitorul Oficial nr.163 din 7 august 1991. clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
6. 529/16.10.2002 L156/2003 Propunere legislativă privind înființarea comunei Dochia, județul Neamț. Lege 261/2003
7. 571/01.11.2002 L292/2003 Propunere legislativă privind înființarea orașului ROZNOV, județul Neamț. Lege 408/2003
8. 592/14.11.2002 L236/2003 Propunere legislativă privind înființarea comunei Ruginoasa, județul Neamț. Lege 340/2003

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 20:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro