Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Teodor Nițulescu Versiunea pentru printare

Teodor NIȚULESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.36 TELEORMAN
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în iun. 2006
 
independent  - din iun. 2006
 - până în oct. 2006
PSD-Partidul Social Democrat - din oct. 2006
 - până în sep. 2007
PC-Partidul Conservator - din sep. 2007

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în iun. 2006
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - din iun. 2006
 - până în oct. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din oct. 2006
 - până în sep. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Conservator - din sep. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci - Vicepreședinte (din noi. 2007)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (sep. - noi. 2007)
Comisia pentru industrii și servicii (până în sep. 2007)

Comisii de ancheta comune
Comisia comună parlamentară de anchetă care să verifice informațiile furnizate cu privire la interceptarea comunicațiilor (până în iun. 2007)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Cooperării Economice a Mării Negre - până în mar. 2006 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:6 (în 6 sedinte)
Declaratii politice:1 (din care una consemnata conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 10, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 21:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro