Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Constantin Amarie Versiunea pentru printare

Constantin AMARIE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.36 TELEORMAN
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mai 2007
PD-Partidul Democrat - din mai 2007
 - până în feb. 2008
când PD se transforma în
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mai 2007
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din mai 2007

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2008)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în feb. 2008)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în mai 2007 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:26 (în 23 sedinte)
Declaratii politice:8 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 12, din care 3 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 18
Motiuni: 12

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 20:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro