Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.romeoradulescu.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Romeo Rădulescu Versiunea pentru printare

Romeo RĂDULESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.40 VÂLCEA, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în sep. 2014
 
independent  - din sep. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în sep. 2014
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din sep. 2014
 - până în mar. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2016
 - până în oct. 2016
Deputat neafiliat - din oct. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - din iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - din iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:19 (în 19 sedinte)
Declaratii politice:14 (din care 7 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 54, din care 6 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 97
Motiuni: 18

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 iulie 2017, 9:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro