Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Corneliu Ciontu Versiunea pentru printare

Corneliu CIONTU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Secretar
 feb. - iun. 1999 
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 - Chestor
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului România Mare 

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (sep. 1999 - sep. 2000)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru - din feb. 1997 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:33 (în 30 sedinte)
Declaratii politice:5
Propuneri legislative initiate: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 februarie 2018, 21:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro