Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Răzvan Țurea Versiunea pentru printare

Răzvan ȚUREA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.6
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în dec. 2009
 
independent  - din dec. 2009

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în dec. 2009
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din dec. 2009
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din oct. 2012)
Comisia pentru muncă și protecție socială (apr. 2011 - oct. 2012) - Vicepreședinte (din mai 2011)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în apr. 2011)

Comisii speciale comune
Comisia comună specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru controlul execuției bugetelor Curții de Conturi pe anii 2005, 2006, 2007, 2008 , 2009 și 2010

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:4 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 12, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 iulie 2017, 3:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro