Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Alin Vasile Văcaru Versiunea pentru printare

Alin Vasile VĂCARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.20 GORJ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în sep. 2017
 
independent  - din sep. 2017

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în sep. 2017
Deputat neafiliat - din sep. 2017

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din feb. 2017)
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (până în feb. 2017)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:3 (în 3 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 8, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 2

Biroul parlamentar:
  • Târgu Jiu, Str. Victoriei nr. 2-4, (Prefectură), jud. Gorj
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 19:33
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro