Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Ioan Gavra Versiunea pentru printare

Ioan GAVRA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1997 - Secretar
 noi. - dec. 1996 
 feb. - iun. 1998 - Chestor
 sep. - dec. 1997 

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Lider - din sep. 1998

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din sep. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:407 (în 280 sedinte)
Declaratii politice:12
Propuneri legislative initiate: 17
Întrebari si interpelari: 8

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 3:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro