Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Vasile Matei Versiunea pentru printare

Vasile MATEI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române - până în feb. 1998
 
independent 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române - până în feb. 1998
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România - din sep. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din dec. 1997)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în dec. 1996)

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI (dec. 1996 - dec. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Pakistan - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:18 (în 17 sedinte)
Declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 iulie 2018, 13:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro