Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Vasile Miclăuș Versiunea pentru printare

Vasile MICLĂUȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Secretar
 feb. - iun. 2000 
 sep. - dec. 1999 

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Secretar - din sep. 1998
 - până în sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în sep. 1999) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei - din mai 1998 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt - din feb. 1997 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:29 (în 28 sedinte)
din care declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 2, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 martie 2019, 17:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro