Activitate parlamentară
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Vasile Sălăgean Versiunea pentru printare

Vasile SĂLĂGEAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 19 decembrie 1991 - demisie - HCD nr.22/1991
înlocuit de: Alexandru Ciacoi

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, sănătate, protecție socială și statutul femeii în societate

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în dec. 1991 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - până în dec. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu U.R.S.S. - până în dec. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în dec. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în dec. 1991

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 martie 2021, 16:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro