Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Romulus Raicu Versiunea pentru printare

Romulus RAICU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.26 MEHEDINȚI

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române - până în sep. 2000
 
independent 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române - până în sep. 2000 Secretar - din sep. 1999
 - până în sep. 2000
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România - din sep. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din feb. 1998)
Comisia pentru sănătate și familie (până în feb. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Costa Rica - din mai 1998 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu fosta Republică Iugoslavă Macedonia - din iun. 2000
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg - din noi. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:58 (în 53 sedinte)
Declaratii politice:29
Propuneri legislative initiate: 3, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 aprilie 2018, 4:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro