Curriculum Vitae
Galerie foto
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Dan Radu Rușanu Versiunea pentru printare

Dan Radu RUȘANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA, colegiul uninominal nr.3
data încetarii mandatului: 29 aprilie 2013 - demisie - HCD nr.12/2013
înlocuit de: Petru-Sorin Marica

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în apr. 2013 Lider - până în mai 2013

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în mai 2013) - Președinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în apr. 2013 supleant - din mar. 2013
 - până în apr. 2013

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - până în apr. 2013
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în apr. 2013
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană - până în apr. 2013

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:28 (în 17 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 10 (în 8 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 1, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 14:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro