Petru Gabriel VLASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 5 iulie 2018 - demisie - HCD nr.43/2018
înlocuit de: Elena Hărătău

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. 2018 - prezent - Vicepreședinte - până în iul. 2018
 sep. 2017 - feb. 2018 
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale

Alte comisii
Comisia de validare

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în iul. 2018 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în iul. 2018 Președinte
 Grupul PRO-America - până în iul. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în iul. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg - până în iul. 2018