Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Bogdan Cantaragiu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Bogdan CANTARAGIU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 152/08.03.2006 L201/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.168/1999 privind soluționarea conflictelor de muncă respinsa
definitiv
2. 222/16.04.2008 L150/2008 Propunere legislativă pentru modificarea legii nr.205 din 2004 privind protecția animalelor respinsa
definitiv
3. 272/05.05.2008 L937/2007 Proiect de Lege pentru modificarea Legii nr. 373/2004 privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului respins
definitiv
4. 273/05.05.2008 L940/2007 Proiect de Lege pentru modificarea Legii nr. 67 / 2004 privind alegerea autorităților administrației publice locale respins
definitiv
5. 337/25.04.2006 L3/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
6. 380/17.06.2008 L137/2008 Proiect de Lege pentru abrogarea art.2141- 2143din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
7. 417/17.06.2008 L151/2008 Propunere legislativă pentru modificarea legii nr.482 din 2006 privind acordarea de trusouri pentru nou-născuți respinsa
definitiv
8. 421/30.05.2007 L664/2007 Propunere legislativă pentru modificarea legii nr.84 din 1995, republicată - legea învătământului - prin introducerea unor măsuri active de protecție a minorilor a căror părinți nu se află alături de ei pe perioade îndelungate, din cauza deplasării la muncă în străinătate respinsa
definitiv
9. 487/18.06.2007 L296/2007 Propunere legislativă pentru modificarea legii nr.15 din 2003 privind sprijinul acordat tinerilor pentru construirea unei locuințe proprietate personală Lege 293/2007
10. 546/14.06.2006 L381/2006 Propunere legislativă pentru modificarea Legii 544/2001 privind liberul acces la informațiile de interes public respinsa
definitiv
11. 616/24.09.2007 L483/2007 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.266 din 2002 privind producerea, prelucrarea, controlul și certificarea calității, comercializarea semințelor și a materialului săditor, precum și înregistrarea soiurilor de plante respinsa
definitiv
12. 646/04.11.2008   Propunere legislativă privind înființarea comunei Românești, prin reorganizarea comunei Potlogi, jud. Dâmbovița clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
13. 690/04.11.2008 L388/2008 Proiect de Lege pentru modificarea art.9 alin.(1) din Legea nr.544/2001 privind liberul acces la informațiile de interes public respins
definitiv
14. 886/12.12.2007 L157/2008 Propunere legislativă pentru protecția educațională specială a minorilor a căror părinți se află la muncă în străinătate respinsa
definitiv
15. BP908/13.12.2005 B840/15.12.2005 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.43/2003 privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale la Senat
16. BP225/18.03.2008 L388/2008 Propunere legislativă pentru modificarea legii nr.544 din 2001 privind liberul acces la informațiile de interes public la Senat
17. BP693/09.09.2008 B434/11.09.2008 Propunere legislativă pentru modificarea legii nr.38 din 2003 privind transportul în regim de taxi și în regim de închiriere la Senat
18. BP694/09.09.2008 B435/11.09.2008 Propunere legislativă pentru modificarea legii nr.514 din 2003 privind organizarea și exercitarea profesiei de consilier juridic la Senat
19. BP717/16.09.2008 B467/26.09.2008 Propunere legislativă privind organizarea și desfășurarea activității de turism în România la Senat

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 8:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro