Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Cornel-Mircea Sămărtinean Versiunea pentru printare

Cornel-Mircea SĂMĂRTINEAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015
 - până în oct. 2016
 
independent  - din oct. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015
 - până în oct. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din oct. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din mar. 2014)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor
Subcomisia pentru Spațiu (din noi. 2015)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (apr. 2014 - iun. 2015) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:55 (în 50 sedinte)
Declaratii politice:52 (din care 51 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 53, din care 4 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 142
Motiuni: 26

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 0:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro