Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Ștefan Seremi Versiunea pentru printare

Ștefan SEREMI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 21 aprilie 1992 - demisie - HCD nr.23/1992
înlocuit de: Maria Tirla

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru buget și finanțe
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Comisii speciale
Comisia specială pentru avizarea proiectului Legii privatizării

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - până în apr. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 15 octombrie 2018, 20:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro