Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Árpád-Francisc Márton > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

MÁRTON Árpád-Francisc
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 15/04.02.2008 L564/11.09.2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului Lege 35/2008
2.   L167/11.05.2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului, modificată prin OUG nr.92/2003 aprobată prin Legea nr. 550/2003 și Legea nr.551/2003 retrasă
de către inițiator
3. 239/15.06.2005 L516/05.10.2005 Propunere legislativă privind înființarea comunei Estelnic, județul Covasna, prin reorganizarea comunei Poian Lege 386/2005
4. 264/23.04.2007 L452/07.06.2007 Propunere legislativă privind personalul Curții Constituționale respinsă
definitiv
5. 350/17.06.2008 L558/16.09.2008 Propunere legislativă privind organizarea învățământului teologic superior de cult islamic procedură legislativă încetată
6. 404/28.05.2007 L136/06.02.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.7/2006 privind statutul funcționarului public parlamentar Lege 221/2007
7. 452/23.06.2008 L231/15.04.2008 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.578/2004 privind acordarea unui ajutor lunar pentru soțul supraviețuitor respinsă
definitiv
8. 557/28.11.2005 L422/07.09.2005 Proiect de Lege privind regulile de sănătate publică la folosirea ciupercilor comestibile din flora spontană Lege 30/2006
9. 624/08.10.2008 L559/23.09.2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.26/1990 privind registrul comerțului și a Legii camerelor de comerț din România nr.335/2007 respinsă
definitiv
10. 649/02.10.2007 L442/05.06.2007 Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.63/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice respinsă
definitiv
11. 721/09.10.2006 L874/02.11.2006 Propunere legislativă privind modificarea Legii 504/11 iulie 2002, Legea audio-vizualului respinsă
definitiv
12. 778/25.10.2006 L966/08.12.2006 Propunere legislativă pentru completarea art.44 și 49 din Legea nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic, cu modificările și completările ulterioare Lege 148/2007
13. 904/22.11.2006 L878/07.11.2006 Propunere legislativă pentru alegerea reprezentanților României în Parlamentul European Lege 33/2007
14. BP702/27.10.2005 BP716/01.11.2005 Propunere legislativă privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European clasată cu prevederi
preluate de
altă inițiativă
legislativă
15. BP232/21.03.2007 L445/05.06.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii 404/2003 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.107/2002 privind înființarea Administrației Naționale "Apele Române" retrasă
de către inițiator
16. BP881/14.10.2008 BP573/05.11.2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.315/2004 privind dezvoltarea regională în România cu modificările și completările ulterioare la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 20:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro