Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Mihai Alexandru Voicu Versiunea pentru printare

Mihai Alexandru VOICU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.17 DOLJ, colegiul uninominal nr.7

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Secretar - până în aug. 2012
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru avizarea propunerilor legislative depuse și elaborarea unei propuneri legislative privind alegerea Camerei Deputaților și Senatului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia - din mar. 2010 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Singapore - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia - din mar. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:68 (în 53 ședințe)
Luări de cuvânt în BP: 116 (în 93 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 34, din care 3 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 4
Motiuni: 21

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 1 iulie 2016, 5:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro