Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Florea Simion Versiunea pentru printare

Florea SIMION
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales la nivel national
data încetarii mandatului: 1 februarie 2000 - demisie
înlocuit de: Dumitru Rotaru

Organizatia minoritatilor nationale:
 
Comunitatea "Bratstvo" a Bulgarilor din România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al minorităților naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în feb. 1999)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - din feb. 1997
 - până în feb. 2000
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei - din mai 1998
 - până în feb. 2000
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din feb. 1997
 - până în feb. 2000

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:2 (în 2 sedinte)
din care declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 2, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 0:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro