Cristian-George SEFER
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.28 MUREȘ, colegiul uninominal nr.6

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în sep. 2014
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din sep. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în sep. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2014
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 - Președinte (din ian. 2013)

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în sep. 2014 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - din apr. 2015 Secretar