Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Titu Nicolae Gheorghiof Versiunea pentru printare

Titu Nicolae GHEORGHIOF
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.2 ARAD
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 25 martie 2008 -
înlocuit de: Mihaela Adriana Vasil

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2006 - Secretar - până în mar. 2006
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 
 dec. 2004 - ian. 2005 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în mar. 2008 Vicelider - până în sep. 2005
   Vicelider - din sep. 2007
 - până în feb. 2008

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI (până în mar. 2008)
Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului (până în mar. 2008) - Președinte

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigări și clarificări referitoare la conturile lui Nicolae Ceaușescu
Comisia comună parlamentară de anchetă care să verifice informațiile furnizate cu privire la interceptarea comunicațiilor - Vicepreședinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - până în mar. 2004 membru supleant - până în mar. 2008
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în mar. 2008 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia - din iun. 2007
 - până în mar. 2008
 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan - până în mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - din apr. 2007
 - până în mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia - din apr. 2007
 - până în mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran - până în mar. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:81 (în 69 sedinte)
Declaratii politice:1 (din care una consemnata conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 173 (în 73 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 27, din care 5 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 13

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 6:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro