Cosmin Gabriel POPP
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 22 decembrie 2004
înlocuieste pe: Ana Adriana Săftoiu
data încetarii mandatului: 9 septembrie 2008 - demisie - HCD nr.27/2008

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în feb. 2008
când PD se transforma în
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (din feb. 2008)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (iun. 2007 - feb. 2008)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (noi. 2005 - iun. 2007)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (până în noi. 2005)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în sep. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - până în sep. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - până în sep. 2008