Activitate parlamentară
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Camera Deputaților > Mihail Viziru Versiunea pentru printare

Mihail VIZIRU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 OLT
data încetarii mandatului: 4 septembrie 1995 - demisie
înlocuit de: Costel-Eugen Popescu

Formatiunea politica:
 
PSM-Partidul Socialist al Muncii 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar socialist 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din sep. 1993)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în sep. 1993)

Comisii speciale
Comisia specială pentru avizarea propunerii legislative privind minoritățile naționale și comunitățile autonome (până în sep. 1995)
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative cu privire la funcționarea partidelor politice (apr. - sep. 1995)

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 iulie 2018, 11:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro