Gabriel Sorin ZAMFIR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 3 februarie 2005
înlocuieste pe: Marian Petrache

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din feb. 2008)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (feb. 2005 - feb. 2008)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - din apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru