Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Romică Andreica Versiunea pentru printare

Romică ANDREICA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 3 februarie 2005
înlocuieste pe: Orest Onofrei

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006
 - până în feb. 2008
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2005
 - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din feb. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (din feb. 2008)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (mar. 2007 - feb. 2008)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (feb. 2005 - feb. 2007)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Kuwait - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru - până în apr. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:9 (în 9 sedinte)
Declaratii politice:6 (din care 6 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 10, din care 2 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 1
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 1:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro