Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Nusfet Șaganai > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Nusfet ȘAGANAI
Propuneri legislative initiate în legislatura 1996-2000

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 106/07.03.2000   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale, republicată. clasată
cf. art.60 alin.5
din Constituție
2. 191/08.07.1998   Propunere legislativă privind înființarea unor noi județe. clasată
cf. art.60 alin.5
din Constituție
3. 289/24.08.1999   Propunere legislativă privind Confiscarea averilor conducătorilor de întreprinderi, bănci, instituții de stat și organizații obștești care au adus prejudicii bugetelor naționale în perioada 1990-1998 și au datorii la acestea. clasată
cf. art.60 alin.5
din Constituție
4. 362/04.07.2000 L328/16.10.2000 Propunere legislativă privind reglementarea situației juridice și a administrării patrimoniului fostei Uniuni a Tineretului Comunist (modificarea și completarea Decretului-Lege nr.150/1990). Lege 146/2002
5. 514/16.12.1999 L329/16.10.2000 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea unităților de cercetare-dezvoltare din domeniile agriculturii, silviculturii și industriei alimentare și a Academiei de Științe Agricole și Silvice Gheorghe Ionescu-Sisești. Lege 290/2002
6. 516/20.12.1999   Propunere legislativă privind completarea Legii nr. 68/1992 privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului. clasată
cf. art.60 alin.5
din Constituție

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 ianuarie 2018, 23:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro