Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Miron Ignat Versiunea pentru printare

Miron IGNAT
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales la nivel national

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2003 - feb. 2004 - Chestor
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 

Organizatia minoritatilor nationale:
 
Comunitatea Rușilor Lipoveni din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al minorităților naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din feb. 2004)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în sep. 2001)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:2 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 6, din care 2 promulgate legi
Membru în:8 comisii de mediere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 12:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro