Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Miron Ignat > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Miron IGNAT
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 199/06.04.2004 L173/10.03.2004 Propunere legislativă privind instituirea Zilei naționale a tineretului Lege 425/2004
2. 293/16.04.2003   Propunere legislativă pentru soluționarea spațiilor de locuit ale cadrelor didactice din învățământul preuniversitar și universitar respinsă
definitiv
3. 294/16.04.2003   Propunere legislativă privind amendamentul la art.9 alin.(4) din Legea nr.74/1995 privind exercitarea profesiunii de medic, înființarea , organizarea și funcționarea Colegiului Medicilor din România, republicată, pentru menținerea în activitate a medicilor de familie stabiliți în mediul rural de cel puțin 5 ani și după împlinirea vârstei de pensionare, la cerere respinsă
definitiv
4. 428/30.06.2004 L339/05.05.2004 Propunere legislativă privind regimul juridic al Consiliului Tineretului din România respinsă
definitiv
5. 429/30.06.2004 L355/12.05.2004 Propunere legislativă "Legea Tineretului" Lege 350/2006
6. 502/12.09.2001   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale. respinsă
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 mai 2019, 16:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro