Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Florin-Cristian Tătaru > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Florin-Cristian TĂTARU
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data si locul nasterii: 05 Decembrie 1967, Baia Mare, Maramureș
  • Stare Civila: căsătorit, 2 copii
  • Naționalitate: Română

Studii și specializări

  • 1986-1990 - Academia de Studii Economice București, Facultatea de Relații Economice Internaționale.
  • 1982 - 1986 - Colegiul “Gheorghe Șincai” Baia Mare, Secția matematică - fizică.
  • 1982 - 1976 - Liceul de Artă Baia Mare
  • 2006 - 2007 - Program Masteral Banci si Piete de Capital, Universitatea Babes-Bolyai Cluj-Napoca
  • 2003 - 2005 - Program Masteral în Politici Publice și Integrare Europeană, Școala Națională de Studii Politice și Administrative, Facultatea de Științe Politice
  • 2004 - Curs „Management în sistemul asigurărilor de sănătate”, organizat de Institutul Național de Administrație în parteneriat cu Casa Națională de Asigurări de Sănătate
  • 2003 - 2004 - Program Masteral în „Managementul Sistemului de Sănătate”, Universitatea București, Facultatea de Sociologie și Asistență Socială

Activitate profesională

  • Septembrie 2011 - Decembrie 2012 - Camera Deputatilor, Deputat
  • Mai 2009 - August 2011 - Directia Silvica Maramures, Director Economic
  • Mart. 2006 - Aprilie 2009 - Banca Comerciala Carpatica SA Baia Mare, Manager Relatii
  • Nov. 2001 - Iun. 2005 - Casa de Asigurări de Sănătate Maramureș, Președinte - Director General.
  • Dec. 1994 - Nov. 2001 - SC „Nordia Distribution” SA, Director General
  • Ian. 1992 - Dec. 1994 - SC „Gerotrade” SRL, Director General

Funcții, activități într-un partid politic

  • Membru PSD din 1997
  • Membru al CN al PSD 2000-2008,
  • Vicepresedinte al Org Jud de Tineret a PDSR 1998 - 2000
  • Vicepresedinte al Org Municipale PDSR Baia Mare 2000 - 2004
  • PrimVicepresedinte al Org Municipale PSD Baia Mare 2011 -prezent
  • Vicepresedinte al PSD Maramures 2001 - prezent

Funcții, activități într-o organizație din administrația publică centrală sau locală

  • Consilier Judetean CJ Maramures 2008 - 2011

    Funcții, activități parlamentare anterioare

    • Consilier Judetean CJ Maramures 2008 - 2011
    18.12.2012

  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 13:33
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro