Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Anton Ionescu Versiunea pentru printare

Anton IONESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - din feb. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din apr. 1998)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (mar. - apr. 1998)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (până în mar. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador - din feb. 1997 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:10 (în 10 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 0:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro