Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Marin Bobeș Versiunea pentru printare

Marin BOBEȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.30 OLT, colegiul uninominal nr.3
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formațiunea politică:
PSD-Partidul Social Democrat - până în oct. 2009
 
independent  - din oct. 2009
 - până în feb. 2010
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2010
 - până în sep. 2011
PSD-Partidul Social Democrat - din sep. 2011

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în oct. 2009
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din oct. 2009
 - până în noi. 2009
  - din feb. 2010
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (din oct. 2011)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (dec. 2009 - oct. 2011)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în noi. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine  Secretar - până în mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Costa Rica 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:3 (în 3 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 7, din care 1 promulgată lege
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 mai 2016, 18:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro