Alina TEIȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.27 MEHEDINȚI
data validarii: 4 septembrie 2017 - HCD nr.65/2017
înlocuieste pe: Constantin Trușcă

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din sep. 2017)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din iun. 2018)

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru coordonarea activităților parlamentare necesare pregătirii Președinției Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 (din oct. 2017)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - din mar. 2018 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - din sep. 2017
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia - din sep. 2017

Biroul parlamentar:
  • Drobeta Turnu Severin, Str. Traian nr. 89