Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-2020 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2012-2016 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Gabriela-Maria Podașcă Versiunea pentru printare

Gabriela-Maria PODAȘCĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 13 februarie 2018 - HCD nr.4/2018
înlocuieste pe: Dumitru Chiriță

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mai 2018

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2018
 - până în mai 2018
Deputați neafiliați - din mai 2018
 - până în mai 2019
Grupul parlamentar PRO România - din mai 2019 Secretar - până în iun. 2019
   Vicelider - din iun. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din iun. 2019) - Vicepreședinte (din dec. 2019)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (iun. 2018 - iun. 2019)
Comisia pentru politică externă (feb. - iun. 2018)

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă privind situația cazurilor copiilor dispăruți

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - din mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei - din mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - din mar. 2018

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:21 (în 21 sedinte)
din care declaratii politice:12 (din care 10 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 43, din care 7 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 12
Motiuni: 4

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 11:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro