Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2012-2016 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Gabriela-Maria Podașcă Versiunea pentru printare

Gabriela-Maria PODAȘCĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 13 februarie 2018
înlocuieste pe: Dumitru Chiriță

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mai 2018
 
independent  - din mai 2018

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2018
 - până în mai 2018
Deputați neafiliați - din mai 2018

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din iun. 2018)
Comisia pentru politică externă (feb. - iun. 2018)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - din mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei - din mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - din mar. 2018

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:4 (în 4 sedinte)
Declaratii politice:2 (din care una consemnata conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 11
Întrebari si interpelari: 3
Motiuni: 1

Biroul parlamentar:
  • B-dul Basarabiei, nr. 238, bl. MY5, parter, Sector 3
     
  • Program audiente:
    •    Luni - incepand cu ora 17:30
    •    Miercuri - incepand cu ora 16:00
    •    Joi - incepand cu ora 16:00

     
  • Telefon: 0727259734
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:03
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro