Viorel STAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ
data validarii: 13 februarie 2018
înlocuieste pe: Ioan Munteanu

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din feb. 2018) - Secretar (din sep. 2018)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș - din mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - din mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - din mar. 2018