Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Nicolae Păun > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Nicolae PĂUN
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 39/04.02.2003   Propunere legislativă pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.190/2000 privind regimul metalelor prețioase în România respinsa
definitiv
2. 158/26.03.2002   Propunere legislativă privind recunoașterea concubinajului ca formă de conviețuire. clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
3. 206/08.04.2004 L188/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.65 din 28 august 1997 privind regimul pașapoartelor în România respinsa
definitiv
4. 207/08.04.2004 L227/2004 Propunere legislativă pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.32 din 30 ianuarie 1998 privind organizarea cabinetului demnitarului din administrația publică centrală respinsa
definitiv
5. 213/12.03.2003   Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.105/1996 privind evidența populației și cartea de identitate respinsa
definitiv
6. 214/12.03.2003   Propunere legislativă privind reinserția socială a cetățenilor români de etnie romă retrasa
de catre initiator
7. 216/23.04.2002   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.105/1996 privind evidența populației. respinsa
definitiv
8. 243/20.04.2004 L226/2004 Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.105 din 24 octombrie 2003 privind alocația familială complementară și alocația de susținere pentru familia monoparentală respinsa
definitiv
9. 250/21.04.2004 L225/2004 Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.56/2003 privind unele drepturi ale persoanelor aflate în executarea pedepselor privative de libertate respinsa
definitiv
10. 330/20.05.2003   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării construcțiilor și unele măsuri pentru realizarea locuințelor respinsa
definitiv
11. 331/20.05.2003   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.68/1992 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului respinsa
definitiv
12. 332/20.05.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.69 din 29 august 2002 privind regimul juridic al cărții electronice de identitate respinsa
definitiv
13. 333/20.05.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.507/2002 privind organizarea și desfășurarea unor activități economice de către persoane fizice retrasa
de catre initiator
14. 334/20.05.2003   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat respinsa
definitiv
15. 502/12.09.2001   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale. respinsa
definitiv
16. 574/27.09.2004 L494/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.105/1999 pentru modificarea și completarea Decretului-Lege nr.118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de către regimurile instaurate în România cu începere de la 6 septembrie 1940 până la 6 martie din motive etnice respinsa
definitiv

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 decembrie 2021, 3:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro