Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Mihai Stănișoară Versiunea pentru printare

Mihai STĂNIȘOARĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.27 MEHEDINȚI, colegiul uninominal nr.1
data încetarii mandatului: 29 aprilie 2015 - demisie - HCD nr.38/2015

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în mar. 2013
PNL-Partidul Național Liberal - din mar. 2013
 - până în iul. 2014
 
independent  - din iul. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în mar. 2013 Lider
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din mar. 2013
 - până în iul. 2014
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din sep. 2014
 - până în apr. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (până în apr. 2013) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia - până în apr. 2015

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:23 (în 15 sedinte)
Declaratii politice:6 (din care 6 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 2 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 7, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 6
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 7:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro