Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Valeriu-Andrei Steriu Versiunea pentru printare

Valeriu-Andrei STERIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2016 - Chestor

Formatiunea politica:
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2016 Vicelider - din feb. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (din mai 2015) - Vicepreședinte (mai 2015 - mar. 2016)
Comisia pentru afaceri europene (mar. 2015 - mar. 2016)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (feb. - mai 2015) - Vicepreședinte (din mar. 2015)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (până în feb. 2015)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Guineea 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:12 (în 12 sedinte)
Declaratii politice:3 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 2 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 64, din care 13 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 22:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro