Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1992-1996 (dep.)
questions & interpellations
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Ionel Bondariu Versiunea pentru printare

Ionel BONDARIU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.24 IASI
start of the mandate: 15 march 1993
replaces: Ioan Hariga

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania - since mar. 1993
 - until dec. 1995
Member non-attached - since dec. 1995

Standing committees
Committee for Public Administration Territorial Planning (since mar. 1993)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:1
Questions & Interpellations: 2

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 16 june 2019, 5:37
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro