Activitate parlamentară
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Senatul > Nicolae Giurgea Versiunea pentru printare

Nicolae GIURGEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.40 VRANCEA
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 6 aprilie 1992 - demisie - HS nr.15/1992

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în apr. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 aprilie 2019, 21:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro