Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
questions & interpellations
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Gheorghe Roșculeț > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Gheorghe ROȘCULEȚ
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 203/16.04.2002   Propunere legislativa privind organizarea si functionarea birourilor de carte funciara respinsa
definitiv
2. 205/16.04.2002 L326/2002 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.461/2001 privind exercitarea profesiunii de asistent medical, infiintarea, organizarea si functionarea Ordinului Asistentilor Medicali din Romania. Lege 496/2002
3. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativa de revizuire a Constitutiei Romaniei Lege 429/2003
4. 253/27.03.2003 L204/2003 Propunere legislativa de modificare si completare a Legii nr.84/1995, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare Lege 268/2003
5. 416/05.09.2002 L564/2002 Propunere legislativa privind reinfiintarea comunei Sambata de Sus, judetul Brasov Lege 103/2003
6. 419/25.06.2003 L481/2004 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii educatiei fizice si sportului nr.69/2000 Lege 472/2004
7. 586/24.09.2003   Propunere legislativa privind infiintarea comunei Dragus prin reorganizarea comunei Vistea, judetul Brasov respinsa
definitiv
8. 627/09.10.2003   Propunere legislativa de completare a Legii nr.84/1995 - Legea invatamantului respinsa
definitiv
9. 628/09.10.2003   Propunere legislativa de modificare si completare a Legii nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic retrasa
de catre initiator

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 7 august 2022, 18:59
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro