Dan Mihai SFĂRĂILĂ
Parliamentary activity in legislature 2016-2020

DEPUTY
Constituency no.2 ARAD
start of the mandate: 17 november 2020 - HCD nr.63/2020
replaces: Sergiu Cosmin Vlad
end of the mandate: 18 december 2020 - resignation

Political party:
USR-Union to Save Romania 

Parliamentary group:
The parliamentary group of the Union to Save Romania 

Standing committees
Committee for Human Rights, Cults and National Minorities Issues (since nov. 2020) - Secretary (since dec. 2020)