Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Mihai Tararache Versiunea pentru printare

Mihai TARARACHE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în apr. 2013
 
independent  - din apr. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în apr. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din mar. 2015 Secretar - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii
Comisia pentru afaceri europene (din oct. 2015)
Comisia pentru afaceri europene (mar. - sep. 2015) - Vicepreședinte
Comisia pentru afaceri europene (iun. 2014 - mar. 2015)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - din apr. 2015
 - până în dec. 2015
 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine - din mar. 2014
 - până în apr. 2015
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din iun. 2015

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:68 (în 56 sedinte)
Declaratii politice:27 (din care 14 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 97, din care 14 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 103
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 iulie 2017, 19:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro