Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Mircea-Nicu Toader Versiunea pentru printare

Mircea-Nicu TOADER
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.18 GALAȚI, colegiul uninominal nr.2

Formațiunea politică:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2015 Lider - din apr. 2013
 - până în feb. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură - Vicepreședinte (din feb. 2014)
Comisia pentru industrii și servicii (până în feb. 2014)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (până în apr. 2013) - Președinte

Comisii permanente comune
Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului - Secretar (din apr. 2015)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta  Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:210 (în 113 ședințe)
Declarații politice:1
Luări de cuvânt în BP: 88 (în 57 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 71, din care 9 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 10
Motiuni: 26

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 30 martie 2017, 23:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro