Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
legislative initiatives
motions
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Voicu Valentin Glodean Versiunea pentru printare

Voicu Valentin GLODEAN
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.25 MARAMURES
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:feb. - jun. 1994 - Secretary
 sep. - dec. 1993 

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Christian Democrat Party  

Standing committees
(since nov. 1995)

(nov. 1993 - nov. 1995)

Special committees - joint

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 1
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 29 september 2022, 5:50
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro